Kraina Dobrostanu

Pewien człowiek miał taki oto sen.

We śnie, szedł długą drogą, wciąż w górę i w górę. Było mu ciężko iść, gdyż dźwigał na swoich plecach ogromna belkę. Na ramionach miał już otarcia i odciski. Również jego stopy nie były pozbawione śladów uciążliwej, wieloletniej wędrówki.

Człowiek spojrzał w bok i zobaczył, że obok niego wędrują inni. Dzieci, kobiety, mężczyźni. Ludzie szli przed nim i za nim. Każdy człowiek dźwigał z równym trudem swoją własną belkę.

Udręczony wędrówką zaczął myśleć, jakby sobie ułatwić tą trudna drogę. Usiadł w rowie i był już bliski rezygnacji. Wpadł na pomysł, aby ciągnąć belkę za sobą. Ten pomysł okazał się nietrafiony. Belka poobijała mu nogi, a do tego plącząc się, utrudniała marsz.

Czytaj dalej

Co zrobić, aby mieć wpływ na jakość własnego życia?

Oglądałam bardzo dawno temu film. Mężczyzna jechał motocyklem do swojej ukochanej i całą drogę w jego głowie toczyła się akcja pt. „Spotkanie z moją ukochaną”. Nie dojechał do narzeczonej, bo spowodował śmiertelny wypadek.

Zaangażuj całą swoją energię, świadomość i uwagę w to, co robisz teraz, bo jeśli to co robisz teraz, zrobisz źle to przyszłość wystawi ci za to rachunek. Jeśli to, co robisz teraz, robisz dobrze, to w przyszłości będziesz spożywać słodkie owoce swojego zaangażowania.

Sztuka zaangażowania i obecności wpływa na jakość twojego życia.

Czytaj dalej